sobota, 2 kwietnia 2016

Jak działa muzyka? – czyli coś na temat 432 Hz

Co to jest muzyka? Dlaczego ją słyszymy? Czy i jak wpływa na nasz organizm?
Muzyka jest codziennym, nieodłącznym towarzyszem naszego życia. Słuchamy jej w domu, w samochodzie, w barze, w markecie często również w pracy. Jest wszędzie.
Czym jest dźwięk? Dźwięk, to nic innego jak wrażenie słuchowe spowodowane falą akustyczną, która rozchodzi się po naszym ciele. Muzyka z kolei jest zestawem fal akustycznych o odpowiednio dobranych częstotliwościach i amplitudach. Mówiąc najprościej muzyka to nic innego jak drgania.
Czy drgania i czy mogą mieć wpływ na nasz organizm?
Na ten temat przeprowadzono wiele badań naukowych, które jednoznacznie dowodzą, o niebagatelnym wpływie drgań na nasze zdrowie, samopoczucie, a nawet… tuszę.
Jak to się dzieje, że drgania wpływają na nasz organizm?
Związane jest to z naszą budową. Jak wiemy woda jest głównym składnikiem naszego ciała.
Stanowi aż 60% całej masy. Pozostałe 40% to składniki organiczne i nieorganiczne.
Fale akustyczne oddziałują na ciała sprężyste, jakimi jesteśmy i dlatego słyszymy dźwięk.
Drgania wpływają na rozmieszczanie się cząsteczek, z których jesteśmy zbudowani.
Odpowiednie częstotliwości mogą rozmieścić cząsteczki w sposób mniej lub bardziej harmonijny oraz mniej lub bardziej złożony.
Oznacza to, że częstotliwości występujące w muzyce wpływają bezpośrednio na cząstki naszego organizmu, które układają się w sposób zgodny z nadaną częstotliwością.
Czy zatem drgania, czyli częstotliwość muzyki, której słuchamy może mieć na nas dobry lub zły wpływ?
Drgania powodują reakcję z ciałem, które je odbiera. Do czego może to doprowadzić? Zobaczcie.
Zjawisko przedstawione na filmach opiera się na rezonansie opisanym po raz pierwszy przez Galileusza. Co ciekawe – rezonans związany jest z pobieraniem i przechowywaniem energii.
Fale akustyczne wykorzystywane są w wielu dziedzinach życia. M.in. w medycynie do kruszenia kamieni nerkowych, leczenia schorzeń mięśni i ścięgien, układu nerwowego, chorych tkanek w układzie mięśniowo-szkieletowym i in. Wszystko w oparciu o użycie odpowiednich częstotliwości.
Jaki związek z muzyką, której słuchamy mają częstotliwości?
Norma stroju muzycznego ustalona jest obecnie na 440Hz i jest to standard, który obowiązuje w muzyce. Dokładnie chodzi o częstotliwość dźwięku A, który wg wprowadzonych standardów ma wynosić 440Hz. Ale nie zawsze tak było.
Częstotliwością obowiązującą przez całe wieki dla dźwięku A były 432 Hz.
Częstotliwość ta opierała się na matematyce i zwana jest częstotliwością pitagorejską, gdyż to właśnie Pitagoras opracował pierwsze jej zasady.
Częstotliwość pitagorejską próbowano zmienić kilkakrotnie. Po raz pierwszy w 1917r. z taką inicjatywą wystąpił Rockefeller. Świat muzyczny bardzo ostro protestował, ale rząd USA rok później zaakceptował to jako standard.
W Europie walka o zachowanie 432Hz trwała od 1939 do 1951 roku. W końcu muzycy ulegli i zgodzili się na zmianę.
O co chodzi z tą częstotliwością? Czy jest aż tak ważna?
Częstotliwość 432 Hz uznawana jest za zgodną z naturą. Oparta jest na prawach matematyki.
Związek matematyki z naturą zauważył już Galileusz, pisząc w swoim notatniku: ” Wielką Księgę Natury mogą odczytać jedynie ci, którzy znają język, w którym jest napisana. A językiem tym jest matematyka”. Podobnie myśleli: Pitagoras i Newton. Współcześni naukowcy również są zgodni co do tego, że cały Wszechświat opiera się na prawach matematyki i fizyki. Częstotliwość 432Hz ściśle związana jest z czasem, gdyż 1Hz = 1 sekunda. 1 sekunda wyliczona jest z kolei w oparciu o naturalne prawa związane z funkcjonującym Wszechświatem, czyli z naturą. Można powiedzieć, że wprowadzenie częstotliwości 440 Hz zaburza ten harmonijny porządek, gdyż jej drgania nie są zgodne z czasem.
Dokładnie omówienie związku 432Hz z matematyką i prawami natury wyjaśnia Jan Taratajcio.
Ludzie jako istoty żyjące w naturze, stworzone z natury posiadają swoją własną częstotliwość. Częstotliwości, które nas otaczają mają na nas wpływ: dobry, zły lub neutralny.
Zwolennicy teorii spiskowych dopatrują się negatywnego wpływu na ludzi w projekcie HAARP. Czy projekt ten faktycznie wykorzystywany jest przeciwko ludziom, to zupełnie inna kwestia. Istotne jest to, że ma takie możliwości i związane jest to właśnie z nadawaną częstotliwością.
Skoro częstotliwość ma bezdyskusyjny wpływ na nasz organizm; samopoczucie, zachowanie oraz zdrowie, to warto byłoby to wykorzystać w dobrym kierunku.
Jeżeli częstotliwość 432Hz faktycznie oparta jest na naturze – na budowie Wszechświata, którego jesteśmy cząstką, to każda inna częstotliwość, z którą mamy do czynienia na co dzień zaburza funkcjonowanie naszego organizmu.
Muzyka, a czestotliwosc
Wybór należy do Ciebie:)
Żródło: http://iluminaci.com/ads/jak-dziala-muzyka/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz